Результаты

2017 рік 

В цьому листі — звіт «Батарейки, здавайтеся!» за минулий період.Тепер ми будемо відправляти їх щомісячно всім людям, які вірять в нас та підтримують наш проект.
 
Рух по збору батарейок в Україні розпочався 5 років тому, але — багато із вас знайомі з проблемою — жодна зібрана батарейка все ще не потрапила на переробку .
 
Наша спроба організувати виробників батарейок для створення заводу в Україні, яку ми здійснили в 2016-2017 роках, не вдалася з першого разу — компанії не готові взяти на себе відповідний об’єм фінансування та ризики.
 
Тому з жовтня 2017 року ми почали реалізовувати план Б: будуємопартнерства з заводами з переробки батарейок у Європі.
 
Ключова ціль, до якої ми рухаємось зараз — створити механізм відправки перших 40 т батарейок на переробку на найкращий завод в Європі, залучивши імпортерів для оплати послуг цього заводу.
 
ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ
 
Провели перемовини із заводом Recupyl (Польща)
1-й претендент, якого ми ретельно вивчили восени 2017 — завод Recupyl в місті Становіце, Польща. Ціна переробки від 360 євро/тонну (в залежності від типу, без доставки).
 
Провели перемовини з організацією GRS Batterien та заводом Accurec (Німеччина)
2-й претендент для переробки батарейок — найбільший в Європі завод із переробки батарейок Accurec у Мюльгайм-на-Рурі, Німеччина. Ціна переробки від 500 євро/тонну (в залежності від типу, без доставки).
   
Виступили на прес-конференції спільно з GP, Varta та Watsons
Представники цих 3 компаній публічно заявили, що зацікавлені у реалізації спільного пілотного проекту для оплати переробки батарейок.

Прес-конфереція відбулась в Українському кризовому медіа центрі.
 
Реорганізували центральний склад батарейок в Дніпрі
Перш ніж відправляти батарейки за кордон, їх потрібно зібрати з чисельних складів по країні та пересипати в єдину тару.

В листопаді ми зробили це на складі у Дніпрі, зараз тут 14 тонн батарейок в біг-бегах з подвійним дном.
   
Провели лекції «Важкі метали в твоєму тілі» в Києві та Дніпрі
Лікарка-терапевт Надія Крижановська провела відкриті лекції про зв’язок між викинутими батарейками та здоров’ям людини, щоб залучити більше людей у наш рух.

Лекції відвідали 103 гостя.
 
Запустили нову версію сайту
Додали можливості, яких не вистачало:
— інформація про кожний пункт прийому батарейок на мапі по кліку
— публікація статей (блог)
— сторінка для налаштування разового чи регулярного внеску на підтримку проекту.
 
А також:
Все це нам вдалося зробити завдяки вашій підтримці. Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.
 
ЩО НЕ ВДАЛОСЯ
Оскільки ми поки не зібрали всю суму на реалізацію проекту, нам не вдалося:
  • Найняти в команду ще одну людину — аналітика (ретельне вивчення всіх технологій переробки, підготовка транскордону батарейок, внесення правок в чернетку нового закону)
  • Реорганізувати центральний склад батарейок в Києві (склад уже знайшли, але ще не переїхали)
  • Перевезти всі батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі
 
ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ
Наша спільнота прихильників вже налічує 422 небайдужих українця та 6 компаній. На найближчий етап нам залишилось зібрати 223 074 грн.

Попереду нас чекає непроста боротьба — добитись, щоб ціна переробки була закладена у ціну нових батарейок, як у Європі.
Але ми віримо, що дорогу здолає той, хто іде.
Дякуємо, що вашою підтримкою робите цей шлях можливим!

 
З повагою,
Люба Колосовська
лідерка проекту «Батарейки, здавайтеся»2016 рік 

Рік  2016 від Різдва Христового став роком переосмислення самого підходу до збору та утилізації батарейок. Тому в 2016 році робився акцент не робився на розгалуження мережі пунктів збору, хоча звичайно ж небайдужі люди все одно приєднувалися.  Із відомих організацій приєдналася компанія Київстар Джи Ес Ем - їхня основна будівля на Дегтярівській


  В 2016 році ми подякували старому перевіреному партнеру нашого проекту компанії veliki.ua- вони нажаль не змогли надалі виконувати роль основного і єдиного перевалочного пункта в м. Києві , і ми із радістю привітали нового Партнера компанію * Помаранчевий Ровер * - тепер вони наша надія та опора в плані прийому та зберігання вживаних елементів живлення , які до них звозять з усього Києва та області. 
   В 2016 році вся команда проекту зосередилася над питанням, а як його розробити системний , ні не разовий , ні не волонтерський , а системний підхід до вирішення питння збору , логістики та переробки батарейок на всій территорії України. Була проведена велика робота із ЗМІ , з населення проведено багато зустрічей , керівник та ідейний організатор проекту Батарейки Здавайтеся Любов Колосовська відвідувала США та ще ряд країн для обміну, а вірніше запозичення досвіду. Дівчатка нашого проекту , наші гарнюні навіть знялися у фотосессії у стилю ню, щоби привернути увагу до проблеми. Було запущений крауд файндинг 

Підсумком всього цього стала Історична Подія, чого ще не бачила Україна. В листопаді місяці під одним дахом було зібрано не тільки активістів еко рухів, а й ІМПОРТЕРІВ ЕЛЕМЕНТІВ ЖИВЛЕННЯ, які вцілому За конструктивний підхід до вирішення проблеми. 

По цифрам по сухому - було зібрано та пердано на завод  у Дніпрі 2640 кг. вживаних батарейок. Які відповідно не потрапили в землю та грунт. Дякую всім хто долучився і приймає активну участь . Всіх хто або вперше про нас дізнався , або думає , так чи нєєєє ))) йоу друзі. Однозначно так приєднуйтеся , разом ми сила ! Слава Україні !

Щиро ваш Чорноус Олександр 


2015 рік 

     Поговоримо та підсумуємо рік 2015 . Почнемо з того , що сам проект Батарейки Здавайтеся почав активно розвиватися саме у цьому році. Кількість офіційно доданих на основний сайт http://batareiky.in.ua пунктів збори збільшилася в 10 ть разів з 15 ти до більше за 150 . Чому кажу, що за офіційними данними,, бо в нашому проекті не всі небайдужі бажають викладати ( фотографувати ) свої пункти збору , дехто просто збирає батарейки під нашим ім'ям та просто приносить їх на наш перевалочний пункт.  Тобто 2015 р. став роком побудови мережі пунктів збору  використанних батарейок , донесення інформації до населення про шкоду яку наносять елементи живлення просто будучи викинутими в побутове сміття, про необхідність їх утилізовувати ( переробляти ) правильно.
     В квітні 2015 року для популяризації проекту - куратор приймав участь у Kyiv Half Marafon в командному забігу зайнявши 9 те із 80 ти місць.


ВІДЕО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ https://www.youtube.com/watch?v=z18t0-hTyi0&list=PLPNapHls13VjxuiBskXcYAGDbNfQbgtVI&index=5

      Більшість пунктів , що приєдналися - це звичацно ж звичайні люди , як і ми з вами , які встановили пункти збору батарейок в своїх будинках у парадних, звичайно ж є і офісні пункти і магазини, навіть є автомийка на Софіївській Борщагівці


Всі фото доступні в розділі фото пунктів.

    Одним словомдо нас приєдналися ті хто прийняв на себе відповідальність та зважене рішення не мусорити там де ти живеш, бо це наш спільний дім. Але окрім звичайних пунктів є і організації, які ми всі з вами знаємо, а саме :

- мережа магазинів здорового харчування Natur Boutigue- Organic Shop - мережа органічних товарів Київська обл.- спеціальна школа № 2 на Подолі- Податкова Академія в м. Ірпінь - Центр Інформаційних Технологій- Райфайзен Банк Аваль - одне з відділень- НАУ - Інститут Міжнародних Відносин
- Київський Національний Університет ім. Т. Шевченко - всі факультети в повному складі на- засоби массової інформаціі це канали 1+1 та 112 Україна , які працюють за принципами зеленого офісу


Відео 112 Україна СМОТРЕТЬ ТУТ https://www.youtube.com/watch?v=ibPXNJVviq4&index=10&list=PLPNapHls13VhakKLPcXp1rd7yGw1UDdqu- Федерація Футболу України- креативний простір *Счастьє Хаб*  та іншІ


відео тут https://www.youtube.com/watch?v=p4R8QDQpfFs

Загалом в цей рік було зібрано 820 кг. використанних елементів живлення. Багато це чи мало, це як подивитися. Це як стакан на половину повний, чи порожній. Але це однозначно більше ніж НІЧОГО не робити. Цього було достатньо, щоби дати посил -запит до суспільства , що це просто , це просто - просто не викинути використану батарейку у сміття, це просто не бути байдужим до навколишнього середовища , до себе та до здоровья свого та своїх близьких.

Шановні все просто . Просто треба починати щось робити. Давайте дивитися обьєктивно на речі , давайие впливати на те що ми РЕАЛЬНО МОЖЕМО. Ми ж можемо не викинути батарейку у сміття ? Так можемо. Можемо що би нашому прикладу послідували інші - відповідь МОЖЕМО.  А тим паче ми все це можемо разом, особиво тоді коли знаходимося у колі однодумців. Всі небайдужі - запрошуємо Вас до Нас, альо люди разом цікавіше)
Слава Україні.

З повагою Чорноус Олександр


2014 рік

Закінчується 2014 рік, тож саме час озирнутися назад і згадати як змінився проект за ці майже 365 днів. Тож, почнемо! :) 

✔у 2014 році до команди кураторів приєдналися Дмитро з Луганська, Іван із Кривого Рогу, Костя та Аня з Харкова, Дана з Києва, ЮляКсюшаСергій та Максим з Полтави, Оля з Рівного, Ксюша зі Львова, Олег та Віталій із Тернополя, Улляна з Миколаєва, Наталля з Врадіївки, Руслан із Синельниково, Дмитро з Дніпродзержинська, Аня з Новомосковська, Інесса з Черкас та Тетяна із Любомля.

✔завдяки цим активістам тепер працюють перевалочні пункти у 8-ми областях України;

✔волонтери відкрили більше 350 пунктів прийому батарейок у школах, під'їздах та офісах;

✔всі разом зібрали більше ніж 1,5 тони батарейок! Ще сотні кілограмів знаходяться у пунктах прийому;

✔у Дніпропетровську компанія «Тру Еко» почала впроваджувати технологію з переробки батарейок! Вона дозволить зібрані марганцеві батарейки переробляти на металевий цинк, окисно-марганцевий концентрат та графіт. 

РОЗКАЖІТЬ ДРУЗЯМ, що підключитися просто: http://goo.gl/NLiZJ3

Давайте разом у наступному році продовжимо рух і охопимо пунктами збору всі куточки рідної України! 

Комментариев нет:

Отправить комментарий