Переработка батареек на Украине

Сьогодні в Україні немає заводу, який би міг переробляти батарейки. До 2014 року спробу реалізувати промислову переробку батарейок робило львівське підприємство «Аргентум», але обрана ними кислотно-лужна технологія виявилась не рентабельною, і не була втілена в життя.

Ще один спосіб вирішити долю українських батарейок зробила організація «Всеукраїнська екологічна ліга», заключивши партнерство із заводом Tredi у Франції. Але на практиці виявилось, що відправка батарейок за кордон не окуповує себе, а цінні метали з батарейок, які могли би слугувати на користь економіки України, відправляються в іншу країну.

Надію на дієве вирішення проблеми переробки батарейок в Україні подала в 2014 році українська компанія True Ecо. Технолог компанії Артем Мадатов запропонував самодостатню технологію переробки цинк-марганцевих батарейок піро-металургійним методом, яка здатна окуповувати себе і не потребує регулярних грошових дотацій.

В процесі оформлення патенту на технологію виявилось, що вона претендує на статус найбільш екологічної у світі, бо 100% продуктів, отриманих після переробки батарейок можуть бути використані як вторинний ресурс. Цинк, феромарганцевий концентрат, графіт та амоністе добриво — є ліквідними продуктами на ринку, як показали лабораторні дослідження. Найближчий завод-побратим для розробленої технології — це підприємство Batrec у Швейцарії.

Але, на відміну від Швейцарії, де за рахунок підтримки виробників батарейок, близько 14 млн євро щорічно виділяється на збір та переробку батарейок, виробники та імпортери батарейок в Україні поки що не показали готовність фінансувати промислові проекти в сфері переробки батарейок.

Для спорудження заводу, як коментують представники True Eco, необхідна сума у розмірі 300 000 доларів. Це незрівнянно нижче, ніж в Європі. Ми сподіваємось, що рано чи пізно підприємство знайде ресурс для реалізації технології, яка в подальшому зможе окупати себе та переробляти батарейки в масштабах України.Поки що, всі батарейки, зібрані мережею «Батарейки, здавайтеся!» відправляються на відповідальне зберігання на наших перевалочних пунктах. До цього моменту ми зібрали більше 3.5 т батарейок.

Комментариев нет:

Отправить комментарий