вторник, 13 декабря 2016 г.

Історична подія . Зустріч активістів Батарейки Здавайтеся та імпортерів елементів живлення на территорію України . Листопад 2016 р.

Станом на 2016 рік менше 1% всіх батарейок в Україні збираються на переробку. Решта, а це лише за білою статистикою 12 тисяч тон щорічно, забруднюють українську землю та воду токсичними речовинами, які загрожують безпеці природи та людей. В усьому світі відповідальність за збір та переробку лежить на асоціаціях імпортерів батарейок, які вкладають вартість утилізації у вартість кожної батарейки.
    Як реалізувати цю модель в Україні? У нас є план. Тому 09.11.2016 р.в  м. Київ, вул. Велика Васильківська, 30, 3 поверх, конференц-зала «Часопис Eduspace»  вперше за 25 років незалежності відбулася Зустріч активістів Батарейки здавайтеся та імпортерів елементів Живлення на територію України. Метою цієї зустрічі  було обговорення питання створення та вибудови сталої моделі збору та переробки батарейок в Україні . Повірте було не легко зібрати імпортерів на таку дискусію. Проте констатуємо факт , зустріч відбулася , презентуємо учасників - Це 11 імпортерів та 1 регіональний представник бренду. Кінцевої крапкою зустрічі стало підписання меморандуму про спільну діяльність та співпрацю між громадською організацією Еко Дніпро та імпортерами батарейок.

Підписали меморандум:
1) ТОВ «Гібсон Інновейшнз Україна» - імпортують ТМ Philips 
2) Представництво ТМ Duracell в Україні 
3) ПП «Аллєгро-опт» - імпортують ТМ VIDEX 
4) ТОВ «Енерлайт» - імпортують TM Varta, Golden Power 
5) ДП «Савсервіс столиця» - імпортують TM Duracell 
6) ПП «Енерджитрейд» - імпортують TM GP Batteries

Ще не підписали меморандум, але кажуть що готові до подальшого обговорення : 
1) «ЮгКонтракт»
2) «Панасонік»
3) «Ашан»
4) «VARTA Consumer Batteries GmbH & Co. KGaA» 
5) «STV»
6) «Watsons»

В цілому, ми оцінюємо результати зустрічі позитвино, але попереду дуже багато роботи. 
Ми налаштовані рухатись дуже швидко і говорити про те, щоб закласти вартість утилізації у вартість нових батарейок уже з лютого 2017 року.


Такою була програма зустрічі :
09:45-10:00 Реєстрація
10:00-10-15 Презентація: «Рішення проблеми збору та переробки батарейок в Україні»
Любов Колосовська, лідерка проекту «Батарейки, здавайтеся!»
10:15-10:30 Презентація: «Досвід переробки батарейок на заводі Аргентум», Тарас Когут, директор інноваційного центру «Аргентум», м. Львів
10:30-10:45 Презентація: «Перші результати експерименту із автоматичного сортування батарейок», Максим Стець, головний технолог промислового підприємства «ГТМ ЛТД», м. Дніпро
10:45-11:00 Презентація експертів проекту Twinning: «Впровадження законодавства у сфері управління відходами батарейок в Україні», Йоханнес Мейєр (Австрія), Еліна Велінова (Болгарія)
11:00-12:00 Панельна дискусія: «Що робити, щоб асоціація по збору та переробці батарейок запрацювала уже навесні 2017»
12:00-12:15 Підписання меморандуму про співпрацю (текст меморандуму буде запропоновано імпортерам батарейок до зустрічі для спільного узгодження)
12:15-12:30 Неформальне спілкування та обмін контактами

Далі цікавіше . У грудні 2016 було проведено закриту зустріч ( Сьогодні вдруге зустрічались ) із імпортерами батарейок в робочій атмосфері: обговорювали план дій по створенню спільної асоціації для збору батарейок в Україні у 2017 році. Проектуємо ту саму євпропейську модель залогової вартості, коли ціна переробки закладається у вартості кожної батарейки. Обговорювали купу деталізованих питань: економіку, логістику, залучення партнерів, юридичні аспекти, переробку та інші.

Ми дуже віримо, що разом у нас все вийде! 
Працюємо далі і будемо тримати вас в курсі новин. Любі прихильники нашого проекту , це результат вашої підтримки . Дякуємо


Слава Україні !

Комментариев нет:

Отправить комментарий